W ostatnich dniach i tygodniach cena Bitcoin’a spadała w dół.
Z ostatnich rekordów sprzed dwóch dni cena BTC spadła o około 2-3%.
Od rekordów sprzed dwóch tygodni, Bitcoin spadł o około 20%.
Krypto waluta może być zagruntowana, aby powrócić wyżej, gdy metryka na łańcuchu spadnie do ważnych poziomów.

Ostatnim razem, gdy ta specyficzna metryka była tak niska, moneta skoczyła o około 150% w tygodniach następujących po sygnale.
Bitcoin może również zyskać na sile z powodu fundamentalnych trendów, takich jak oświadczenia Rezerwy Federalnej sugerujące kontynuację bodźców.

KRYTYCZNY SYGNAŁ NA ŁAŃCUCHU TWORZY POZYTYWNY SYGNAŁ POMIMO SŁABOŚCI CENOWEJ

Tendencja Bitcoin’a była słaba w ciągu ostatnich kilku dni, ponieważ krypto waluta została krytycznie odrzucona przy cenie 11.000 dolarów.

Jednak w dłuższej perspektywie czasowej, byki pozostają pod kontrolą, jak wynika z ostatniej analizy przeprowadzonej przez prezesa CryptoQuant Ki Young Ju.

14 BTC i 95.000 Free Spins dla każdego gracza, tylko w mBitcasino’s Exotic Crypto Paradise! Zagraj teraz!
17 września analityk podzielił się poniższym wykresem, z którego wynika, że “Współczynnik Wielorybów Wymiany” osiągnął najniższy roczny poziom. Metryka, która śledzi liczbę transakcji BTC z wielorybami wysyłanych na giełdy w porównaniu z napływami detalicznymi, od wielu lat osiąga niskie wartości, których nie odnotowano.

Ostatnim razem, gdy ta metryka była na tym poziomie, Bitcoin wzrósł z 5.000 dolarów do 14.000 dolarów w ciągu trzech miesięcy. BTC robiąc to samo tutaj, ustawiłby nowy rekord wszech czasów bliższy 30 000 dolarów do końca roku.

Komentując znaczenie tego wskaźnika, Ki Young Ju napisała:

“Współczynnik wielorybów giełdowych uderza nisko w rok – im mniej wielorybów przenosi się na giełdy, tym mniejszy dumping i tym wyższa jest cena #BTC. Stosunek liczby wielorybów na giełdzie to względna wielkość 10 największych wpływów do całkowitej liczby wpływów na dzień każdej giełdy. Użyłem średniej ważonej dla wszystkich giełd.”

Obrazek

Wykres działań cenowych BTC w ciągu ostatnich dwóch lat z analizą wielorybów w łańcuchu, autorstwa Ki Young Ju, CEO CryptoQuant. Wykres z CryptoQuant.

TREND MAKRO BYKA WKRÓTCE SIĘ ROZPOCZNIE

To przychodzi wkrótce po CryptoQuant wydany obszerną analizę wskazującą, że prawie wszystkie długoterminowe sygnały na łańcuchu obecnie sugerują, że Bitcoin jest w stanie byków.

Jak donosi Bitcoinist wcześniej, firma blockchain analityk podkreślił następujące dziesięć wskaźników, pokazując, że są one drukowanie “kupić” sygnały na długoterminowe ramy czasowe:

 • Wskaźnik pozycji górników
 • Puell Multiple
 • Wstęgi haszowe (Hash Ribbons)
 • Wszystkie wymiany Średnia wypływu
 • Rezerwa na wszystkie wymiany walutowe
 • Stosunek podaży stabilnych monet
 • All Exchanges Stablecoin Reserve
 • Stosunek MVRV
 • Stosunek wartości sieci do metkalfe
 • Stock to Flow
  Sygnały te sugerują, że teraz jest dobre długoterminowe wejście na rynek Bitcoin pomimo niedawnego odrzucenia na 12.000 dolarów oporu.